Partneři

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Prodejci

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Gryfair.cz GRYF design UL letadla

Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 1958 is not allowed to access /home2/gryfairca96e/html/components/com_joomgallery/img_thumbnails/skyper_gt9_15/skyper_gt9_20140410_1768988392.jpg owned by uid 65534 in /home2/gryfairca96e/html/modules/mod_joomimg/tmpl/default.php on line 120

Warning: getimagesize(/home2/gryfairca96e/html/components/com_joomgallery/img_thumbnails/skyper_gt9_15/skyper_gt9_20140410_1768988392.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Permission denied in /home2/gryfairca96e/html/modules/mod_joomimg/tmpl/default.php on line 120

Warning: Division by zero in /home2/gryfairca96e/html/modules/mod_joomimg/tmpl/default.php on line 140
Skyper GT9
Grandparent GRYF ULM-1 is flying again
Flyitalia production facilities
Rider 031 above Morava river
Girl of dream world
Shark in Portugal
Tomahawk floats Skyboy of Treat Rayner
UL letadla
GRYF ULM-1 Tisk Email

ImageZálet 1989. Jednomístný vzpěrový hornoplošník z duralových trubek s křídly i ocasními plochami potaženými plátnem a tlačným motorem Rotax 447. Maximální cest. rychlost 120 km/hod, Pádovka 45km/hod, potřebné letiště 25m.

 

Výroba : firmou TIB byla už před lety ukončena, několik dalších letadel bylo amatérsky postaveno z dokumentace členy GRYF klubu.

Celý článek...
 
Interplane Skyboy Tisk Email

ImageZalétán 1993. Vzpěrový hornoplošník s duralovou nosnou konstrukcí a kompozitovou kabinou se sedadly vedle sebe, s tlačným motorem Rotax 462-912ULS. Maximální cest. rychlost 140-160 km/hod.

 

Výroba : Interplane sro , Zbraslavice.

Celý článek...
 
MD3 Rider Tisk Email

ImageZalétán 2004. Dvoumístný celokovový vzpěrový hornoplošník s motorem Rotax 912 a tříkolým podvozkem. Laminátová kapotáž pilotního prostoru s dopředu otevíratelnými dveřmi. Cestovní rychlost 200-220 km/hod, VNE 275.

Výroba: GRYF Aircraft, spol s r.o. Hluk byla firmou Flyitalia srl v roce 2006 zastavena a přesunuta do dílen mateřské firmy v Doveře - Itálii.

Celý článek...
 
GRYF P27 Tisk Email

ImageDvousedadlový celokovový lehký sportovní letoun, navrhovaný primárně pro cross-country lety – se snadným nastupováním a extrémním výhledem z kabiny a polohou křídel umožňující pilotu pocitově srůst s letadlem v jeden celek.
Navrhován podle Evropských předpisů pro UL letadla a US předpisu LSA.

Celý článek...
 
COMP-LET Shark Tisk Email

Vysokovýkonný kompositní tandémový UL/LSA dolnoplošník, navrhovaný pro cross-country létání na větší vzdálenosti vyšší rychlostí než je v této třídě obvyklé. Kombinace exklusivních výkonů s komfortním kokpitem a nekompromisním stylingem nabízí pocit skutečného žraloka na obloze ...

Vyráběný firmou Shark.aero s.r.o. Senica.

Celý článek...
 
MD projects Tisk Email

ImageŘada projektů MD je rodina celokovových letadel připravená v počátcích s Mariánem Mečiarem na základě zkušeností s originální technologií Ravena a Pottierovy Koaly. Nejdříve vznikla řada MD1, MD2 a MD3 (dolnoplošník, tandem a hornoplošník) coby nabídka pro několik zájemců o výrobu. Když byl firmou Flyitalia s.r.l. vybrán jako první hornoplošník MD3 , pokračovali jsme s dalšími studiemi jeho možných následníků - tentokrát už na základě dobrých zkušeností s MD3... Spolu s Mariánem jsme nejdříve navrhli definici této řady letadel (hmotnosti, plochy, předpisy, obálky zatížení ) a aerodynamicko-technologickou definici křídla - pevnostní systém, geometrii klapek - založenou na zkušenostech z našich prací pro velký letecký průmysl . Max. povolená rychlost VNE 275 km/hr pokryla veškeré předpokládané výkony celé rodiny , takže jsme ji ponechali stejnou pro všechny typy - abychom mohli použít hotové podsestavy pro všechny subtypy bez následných změn a přepočtů, nebo dokonce dodatečných zkoušek.

Celý článek...